LA LIGA/23. KOLO

Valensija odradila “fenjeraša”

Fudbaleri Valensije savladali su Alemeriju 2:1 (2:0) u prvom meču subotnjeg programa 23. kola La Lige.

Slijepi miševi su poveli u 14. minutu kada je Dijego Lopez poslao loptu po zemlji sa desne strane, a Ugo Duro sa desetak metara pogodio donji lijevi ugao.

Duro je postigao 10 golova na 23 nastupa u dresu Valesnije u La Ligi, dok su mu prethodno za isti učinak u dresovima Hetafea i Real Madrida bila potrebna 88 meča.

Devet minuta kasnije Pepelu je centrirao sa lijeve strane, a Roman Jaremčuk glavom udvostručio prednost domaćih.

Konačan rezultat postavio je Serhio Aribas glavom, na asistenciju Alehandra Kanteljesa u 50. minutu.

Valensija je do kraja utakmice spretno sačuvali minimalnu prednost pa će “fenjeraš” morati još da čeka na prvi trijumf u sezoni.