ISTA META ISTO ODSTOJANJE

Vatromet i šest golova u Old Firmu

Ista meta isto odstojanje između Seltika i Rendžersa nakon Old Firma igranog u 32. kolu škotskog Premijeršipa.

Policajci i Kelti remizirali su derbiju za nezaborav na Ajbroks parku – 3:3 (0:2), gdje su tri gola viđena u sedam minuta finiša.

Seltik ima bod prednost pred poslednje kolo regularnog toka šampionata i dijeljenja lige na plej-of i plej-in, ali i utakmicu više od Policajaca.

Meč praktično nije ni počeo a Daizen Maeda je prišao čuvaru iza leđa i iz trka poslao loptu u malu mrežu za 0:1.

Prednost Katolika udvostručio je Met O’Rajli sa bijele tačke u 34. minutu.

Na isti način je na 1:2 smanjio Džejms Tavernije u 55. minutu.

Uslijedilo je zatišje do 86. minutu, a onda vatromet.

Prvo je Abdalah Sima jedan odbitak zakucao u mrežu i izjednačio na 2:2.

Kelti su međutim došli do novog vođstva već u sledećem napadu, kada se Adam Ajda odlično snašao između dva čuvara i pogodio.

Nije ni tu bio kraj uzbuđenjima. Rabi Metondo je u trećem minutu sudijske nadoknade vremena evrogolom, iskosa sa 15 metara donio zlata vrijedan remi Rendžersu.

Policajci u poslednjem kolu regularnog dijela sezone igra protiv Ros Kauntija, a prethodno će snage odmjeriti i sa Dandijem u zastalom meču. Kelti pred početak plej-ofa igraju protiv Sent Mirena.