MOGAO I DO POBJEDE

Vatromet poništenih golova – Grofu bod u Iranu

Božović, Foto: Esteghlal Khuzestan F.C.

Meč pun preokreta za Miodraga Grofa Božovića! Mogao je do pobjede, a na kraju se ispostavilo da je izvukao bod – u 4. kolu iranske “Persian Gulf Pro” lige Estehlal Huzestan crnogorskog trenera remizirao je u gostima sa Šamsom iz Kazvina, bilo je 2:2.

Božovića ekipa povela je u 28. minutu preko nekadašnjeg napadača Espanjola i Vest Bromvič Albiona – Tijevija Bifume.

Domaćin je uspio da izjednači u dubokoj sudijskoj nadokandi prvog poluvremena, čak petom minutu – sopstvenu mrežu pogodio je Behruz Barani.

U nastavku je Šams došao do prednosti, ali je gol poništen, da bi u 82. minutu Ali Panah pogodio kad je očigledno bilo sve čisto za preokret – 2:1.

Božovićevi izabranici probudili su se u nadoknadi vremena – u 94. minutu je Hamed Bahiraei izjednačio, a onda 120 sekundi kasnije Estehlal je preokrenuo, ali je sudijski tim poništio gol, pa je ostalo 2:2.

Božović nakon četiri runde ima pet bodova, odnosno pobjedu, dva remija i poraz. U sljedećem kolu iranskog šampionata ugostiće Čador Malu.

Iskusni 56-godišnji strateg stigao je u Iran iz azerbejdžanskog Nefčija, ranije je radio u Rusiji, gdje je sa Rostovom osvojio Kup, a bio je i šampion sa Crvenom zvezdom 2016. godine.