GORAN PERIŠIĆ

“Važnost meča nam okovala noge, zaslužili smo više”

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom je otvorila turnir elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina. Od Sokolića je rezultatom 2:1 bolja bila Norveška.

Utisak je da je loš ulazak u meč koštao naš tim. Oba gola primljena su u prvih 15 minuta što je značajno umanjilo šanse da se dođe do pobjede.

Selektor Goran Perišić smatra da je važnost meča okovala noge njegovih igrača. Ipak, osim nešto lošijeg starta momcima nema šta da zamjeri. Mišljenja je da je njegov tim zaslužio mnogo više danas.

Važnost meča kao da nam je okovala noge, pa smo bojažljivo ušli u utakmicu. I pored toga što smo prvi zaprijetili iz prekida, već u prvih 15 minuta smo bukvalno sami sebi dali dva gola i zakomplikovali situaciju. Raduje me dobra reakcija momaka, naročito u drugom dijelu prvog poluvremena, kao i tokom čitavog drugog poluvremena, kada se igralo isključivo na polovini domaćina. Stvorili smo nekoliko odličnih šansi, koje nismo uspjeli da realizujemo. Osim tog slabog starta, momcima nemam što da zamjerim, dali su sve sto su mogli u ovom trenutku, ali nažalost to danas nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat, iako sam mišljenja da smo po prikazanom zaslužili mnogo više“, rekao je Perišić.

Naredni meč Crna Gora igra sa Izraelom 22. marta, dok je posljednji duel zakazan za utorak, 26. marta sa Bosnom i Hercegovinom.