Veče evrogolova, odluka pada u Mančesteru

U prvom meču polufinala Lige šampiona, Real Madrid i Mančester Siti su remizirali (1:1) i tako donijeli još nedelju dana treninga, taktika, nadmudrivanja za oba tabora.

Nakon početnog “opipavanja pulsa” što je za ovakve mečeve uobičajeno, Siti je preuzeo inicijativu i dosta lako dolazio do šesnaesterca Madriđana. Upravo iz tih situacija Siti je bio najopasniji da zaprijeti Kurtoi. Prvo preko Kevina De Brujnea u devetom minutu, a zatim je i Erling Haland uputio udarac, ipak nedovoljno jak za ozbiljniju prijetnju.

Real je najbolju priliku imao nakon greške odbrane Sitija, dobro je reagovao Vinisijus Žunior koji je odmah uputio pas ka Karimu Benzemi, ali je sjajna reakcija Rubena Diaša spasila gol gostiju.

A onda, umjetnost! Eduardo Kamavinga je pokupio pas od Luke Modrića, išpartao 70 metara terena, dodao loptu do Vinisijusa koji evrogolom matira Edersona za vođstvo od 1:0 na deset minuta do velikog odmora.

Ušla je nervoza u redove izabranika Pepa Gvardiole, pokušavali su da se konsoliduju ali je Real do kraja poluvremena zadržao prednost i sa samo jednim (ali vrijednim) udarcem ka golu otišao zadovoljniji na pauzu.

U nastavku meča nastavljali su “građani” sa ofanzivnom taktikom, ali i dalje bez ideje za izjednačujući pogodak. Odličnu priliku je ponovo imao De Brujne koji je izašao sam na Kurtou i uputio snažan udarac, ali je njegov reprezentativni kolega još jednom dobro reagovao.

Nakon dva promašaja i inicijative domaćih, došla je ta dobro poznata – treća sreća za večeras sjajnog De Brujnea. Kapiten Ilkaj Gundogan dodao je loptu do Belgijanca koji je ispalio “raketu” u gol Kurtoe koji je ovaj put bio nemoća. Veče evrogolova u Madridu.

Zaprijetio je kraljevski klub u 77. minutu glavom preko Benzeme ali je siguran na golu Sitija bio Brazilac Ederson. Do kraja ekipa Karla Anćelotija je krenula po vodeći pogodak. Napadali su sa svih strana, pokušavali da uposle u srcu šesnaesterca naisturenijeg Benzemu ali im to nije polazilo za rukom. Ušli su u nastavku Asensio i Naćo ali nisu uspjeli da donesu prevagu, tako da je rezultat do kraja meča ostao 1:1.

Milan i Inter će se sastati u drugom polufinalnom meču koji je na prograrmu sjutra od 21 čas.