2. CFL / 36. KOLO

Velika fešta u Kotoru, Bokelj je ponovo u Prvoj ligi

Utakmicama 36. kola danas je završena Druga fudbalska liga Crne Gore.

Fudbaleri Bokelja vraćaju se u Prvu ligu Crne Gore nakon sedam godina čekanja. Kotorani su danas sa 3:0 nadigrali Internacional na svom terenu i tako izborili direktan plasman u 1. CFL.

Nisu Kotorani uspjeli da materijalizuju uvodni pritisak, pa se ušlo u neki mirniji tok meča. Upravo tokom tog dijela meča tim Slobodana Draškovića zakoračio je ka plasmanu u Prvu ligu.

Igrao se 36. minut, Dejan Pepić je izveo korner, lopta je došla do Babe Muse Alhasana koji je sa nekih 15 metara šutirao, a jedan igrač Internacionala nije imao sreće pa je od njega lopta i završila u mreži Milovana Vujisića.

Definitivno slavlje moglo je da počne u 52. minutu. Igor Poček je proigrao Vladana Kordića koji je šutirao, njegov udarac odbranio je golman Vujisića, ali je na loptu natrčao Pepić i smjestio je u mrežu.

Konačan rezultat u 89. minutu postavio je Petar Vukčević. Sjajno je ofanzivac Bokelja prošpartao po lijevoj strani i zatresao mrežu Internacionala.

Otrant je u Igalu bio pod pritiskom. Ulcinjani su znali da moraju da pobijede, ali da im ni trijumf ne garantuje prvo mjesto i direktan plasman u najkvalitetniji nivou crnogorskog klupskog fudbala.

Tim Dejana Vukićevića slavio je na stadionu Solila sa 2:0. U 40. minutu strijelac je bio Valjmir Nafiu, a pobjedu Otranta u 51. minutu potvrdio je Marko Burzanović, ali će usljed pobjede Bokelja nad Internacionalom morati da se zadovolji baražom za plasman u 1. CFL gdje ih očekuje dvomeč ili sa Jedinstvom ili sa ekipom Mladosti Lob.bet.

Podgorica je ispratila Berane u treći rang takmičenja – 3:1. Beranci su na svom terenu bili konkurentni samo devet minuta kada je iz slobodnog udarca lijepo pogodio Matija Vukčević. Deset minuta kasnije na 2:0 povisio je Andrija Krivokapić, a već u 39. minutu postavljen je konačan rezultat golom Nikole Pavlićevića.

Poraz domaćina u tom momentu ublažio je Đorđe Magdelinić u 68. minutu. Međutim, Vukčević je još jednim evrogolom iz slobodnog udarca u 88. minutu postavio konačnih 4:1.

Za Podgoricu sezona nije završena, očekuje ih baraž za ulazak u 1. CFL.

U drugom poluvremenu nije bilo promjena pa je meč završen identičnim rezultatom koji je bio na snazi i na velikom odmoru.

Kom je na svom terenu poražen od Grblja rezultatom 2:0, nakon što su u prošlom kolu deklasirali Internacional sa 9:2 i čak šest golova Vladimira Perišića.

Danas su gosti iz Radanovića slavili golovima Jovana Batute u 15. i Vasilija Čavora u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

U Danilovgradu Iskra je nadigrala Lovćen sa 1:0. Jedini gol koji smo vidjeli dogodio se u 43. minutu kada je prelijepo iz slobodnjaka pogodio Mihailo Perović sa nekih 22-23 metra.

Bokelj – Internacional 3:0