“Veliko divljenje za moje momke, nevjerovatna energija, možemo na Euro”

Fudbalska reprezentacija Crne Gore će, makar na kratko, biti na mjestu koje vodi na Evropsko prvenstvo u Njemačkoj. Nakon startnog trijumfa nad Bugarima u Razgradu, pretrpjeli su Hrabri sokoli poraz od Srbije (0:2) i vezali dva remija – Mađarska (0:0), Litvanija (2:2). Činilo se da nemaju Crveni nikakve šanse za plasman na EURO. Međutim, konačano je stigla pobjeda nad Bugarskom pod Goricom u četvrtom međusobnom meču i naši fudbaleri na drugom mjestu, sa bodom više od Srbije čekaju večerašnji meč Orlova u Litvaniji.

Postigli ono što smo tražili. Nije bilo lako nakon Kaunasa vratiti ekipu i psihološki i fizički. Mislim da smo u tome u potpunosti uspjeli. Odigrali smo izvanredno prvo poluvrijeme, gdje nismo srljali, gradili smo strpljivo šansu, znao sam da će doći i došla je i šansa i gol u pravo vrijeme. Crveni karton u drugom poluvremenu nas je poremetio. Moram da izrazim veliko divljenje mojim momcima. Nije lako protiv ovako dobrog protivnika igrati sa igračem manje praktično 45 minuta“, rekao je nakon meča selektor Crne Gore, Miodrag Radulović.

Kormilar crvenog broda je zatim nastavio sa hvalospjevima na račun svojih momaka.

Vidjeli ste kakva je energija bila u ekipi. Sve ono što sam govorio o mojim izabranicima ispostavilo se tačno – apsolutno možemo da se upustimo u borbu za Evropsko prvenstvo“.

Euforija je zabranjena riječ.

Kao što u Kaunasu nismo očajavali, ni večeras nema euforije. Zahvalio bih se navijačima što su prepoznali trenutak kada nam je bila potrebna pomoć, njihova podrška i energija je bila presudna da stignemo do tri boda. Čekamo zadovoljni oktobarske mečeve, iako će nam sigurno u podsvijesti biti dva boda izgubljena u Litvaniji, sa kojima bismo bili drugi na tabeli, ispred Srbije pred meč u Beogradu“.

Iako nije želio da se vraća na meč u Kaunasu, bilo je prirodno da ga Radulović pomene.

To samo fudbal može da režira. Imali smo vođstvo koje nam je poništio VAR, kasnije smo ponovo poveli, pa primili pogodak u poslednjoj sekundi. Večeras smo opet taktički dobro odradili utakmicu, Bugarska nas nije praktično ni jednom ugrozila u prvom poluvremenu, ali nam se desio crveni karton Vujačića. Morali smo da rizikujemo, da ubacimo još jednog špica, iako smo imali igrača manje. Uz veliku borbu naših momaka i odličnu podršku navijača stigli smo do tri boda. Hvala im svima“.

Tri boda protiv Bugarske će biti odličan zamajac za duel u glavnom gradu Srbije, kazao je selektor, uz nadu da će na tom meču na raspolaganju imati sve igrače.

Očekujem da će Jovetić u Olimpijakosu imati veliku minutažu i utakmice u nogama, da će se Vešović oporaviti, Vlado Jovović takođe. Ne znamo kakve je prirode Šipčićeva povreda. Prije meča sa Srbijom ćemo imati prijateljski meč u Podgorici gdje ćemo imati priluku da provjerimo još neke momke“.

U prvom poluvremenu se povrijedio Šipčić, u finišu meča je teren napustio Nikola Krstović?

Krstovićeva povreda nije teže prirode, sve će biti kako treba. Riječ je o velikoj potrošnji. Nikola je u Kaunasu pretrčao 12 kilometara i 700 metara, večeras možda i veću distancu, tako da nije ni čudo što je imao poteškoće”, zaključio je selektor Crne Gore, Miodrag Radulović.