BUNDESLIGA / 18. KOLO

Verder tukao Bajern posle 15 godina

Djelovalo je da nakon tri vezana trijumfa Bajern može da se vrati u prepoznatljivu formu, ali očigledno je da nije sve posloženo u timu Tomasa Tuhela.

Verder iz Bremena priredio je veliko iznenađenje tako što je slavio u 18. kolu Bundeslige na gostovanju Bajernu 1:0 i zakomplikovao Bavarcima borbu za titulu.

Bolji je rival bila ekipa Verdera, u prvom dijelu meča što je rezultiralo i pogotkom, ali je on poništen zbog ranijeg faula.

Drugo poluvrijeme Verder je otvoreno krenuo ka golu protivnika, a “krivac” za veliko iznenađenje bio je Mihel-Elijah Vajzer u 56. minutu kada je nakon solo bravure poslao loptu iza Manuela Nojera

Najbolju šansu da izjednači ekipa Tomasa Tuhela imala je u 88. minutu, ali mladi Matis Tel nije imao sreće. Nakon njegovog šuta lopta je uz pomoć golmana gostiju dva puta pogođala stativu.

Ovo je prva pobjeda Verdera nad Bajernom još od 2008 godine.

Bajern sada zaostaje sedam bodova za vodećim Leverkuzenom uz jedan manje odigrani meč.