Verona i Specija igraju baraž, Juve na kraju košmarne godine ide u Ligu konferencija

Bez popusta za Veronu na San Siru (foto: LaPresse/PIXSELL)

Napoli je odavno proslavio titulu, Lacio, Inter i Milan su znali da će u Ligu šampiona. U večernjem terminu poslednjeg kola Serije A je bilo preostalo da se Atalanta, Roma i Juventus poređaju u čekaonici za Evropu i da Specija i Verona odluče ko će se pridružiti Sampdoriji i Kremonezeu u nižem rangu.

Rezime – Boginja i Vučica će u Ligu Evrope, Stara dama samo u Ligu konferencija, dok će tim iz grada Romea i Julije i ekipa iz Ligurije igrati baraž za opstanak.

Atalanta je u goleadi savladala nezainteresovanu Moncu sa 5:2, uz het-trik Teuna Kopmajnersa i “zacemetirala” peto mjesto.

Roma je savladala Speciju 2:1. Nije sve krenulo kako treba za Murinjovu četu. Dimitrios Nikolau je već u šestom minutu priredio hladan tuš navijačima na Olimpiku. Izjednačio je Nikola Žalevski u 43. minutu. Rimljani su međutim bili van Lige Evrope kada je Juventus poveo na Friuliju. Morali su da jurnu na sve ili ništa, a spas je donio Paulo Dibala sa “kreča” u 89. minutu.

Specija uprkos porazu i dalje ima šansu da se spasi, pošto Milan nije htio da kvari oproštaj Zlatana Ibrahimovića, pa je savaladao Veronu (3:1). Orlovi i tim iz grada ljubavi završili su sezonu sa istim brojem bodova.

Juve je košmarnu sezonu završio minimalnom pobjedom u Udinama. Gol Federika Kjeze je bio dovoljan za Pirovu pobjedu, koja timu iz grada Fijata donosi samo Ligu konferencija.

U meču bez rezultatskog značaja, Bolonja je u gostima savladala Leće 3:2.