Verona nokautirala Speciju u baražu

Engonga dvostruki strijelac (foto: PIXSELL)

Helas Verona i Specija su na kraju sezone Serije A imale isto bodova na 18. mjestu Serije A pa je putnika u niži rang odlučivala dodatna utakmica. U svojevrsnom baražu za opstanak na stadionu Sasuola fudbaleri iz grada Romea i Julije “oborili” su “orlove” u niži rang 3:1 (3:1).

“Mastifi” su poveli već u petom minutu. Darko Lazović je probio po lijevoj strani, poslao loptu po zemlji, Davide Faraoni “opalio” iz prve, pogodio Itana Ampadua, od koga se lopta odbila u mrežu.

Velšanin se iskupio samo deset minuta kasnije, kada je sa ivice šesnaesterca poslao pravi projektil u rašlje i izjednačio rezultat.

Novu prednost Veroni donio je Siril Engonge u 26. minutu, nakon duplog pasa sa Milanom Đurićem. Isti igrač je u 38. minutu poviso na 3:0. Belgijanac je ovojio loptu na centru igrališta, krenuo u sprint i pogodio, nebranjeni, bliži ugao pored maleroznog Ampadua i golmana Dragovskog.

U drugom poluvremenu je logično Specija imala terensku incijativu. Šimon Žurovski je prvi zaprijetio, Lorenco Montipo se bacio i krajnjim naporom, vrhovima prsti skrenuo loptu u korner.

Imali su bijeli idealnu priluku u 69. minutu da se vrate u život. Na dugu loptu, praktično iz protivničkog šesnasterca, nije dobro reagova Isak Hjen. Švedski štoper je loptu glavom praktično odložio, Eldoru Šomurodovu, Uzbekistanac je prebacio golmana Verone, i dok je lopta putovala ka mreži u stilu Vanje Grbića je izbio Faraoni. Sudija Danijele Orsato je pokazao crveni karton beku žuto-plavih i na bijelu tačku.

Mbale Enzola je međutim katastrofalno izveo kazneni udarac i dozvolio raspoloženom Montipou da odbrani.

Golman Verone se istakao i prilikom udaraca Šomurodova sa ivice šesnaesterca i Salvatorea Espozita glavom i tako bio najzaslužniji što će njegov tim i petu godinu zaredom igrati u Seriji A. U sudijskoj nadoknadi je i Ampadu pogodio prečku. Ipak, nedovoljno, pa se Specija nakon tri sezone u društvu najboljih seli u Seriju B.