Vest Hem poslije 47 godina igra za evropski trofej

Detalj sa meča u Holandiji, FOTO: Twitter

Prošle sezone fudbalere Vest Hema je u polufinalu Lige Evrope zaustavio njemački Ajnhtraht iz Frankfurta, ali ekipa Dejvida Mojesa i ove takmičarske godine ima blistavu epizodu “Starim kontinentom”! “Čekićari” su u Holandiji pobijedili AZ Alkmar 1:0 pogotkom Pabla Fornalsa u dubokoj sudijskoj nadokandi (u Londonu su slavili 2:1) i tako obezbijedili plasman u finale Lige Konferencija, drugog izdanja UEFA takmičenja, nakon što je prvo prošle godine u Tirani osvojila Roma pobjedom nad Fajenordom.

Zanimljiv meč, Vest Hem je bio bližu golu u prvom poluvremenu nakon što je pogodio stativu reprezentativac Brazila Lukas Paketa, Najef Agerd je imao dobru šansu, domaćin je u drugom poluvremenu imao terensku inicijativu i zaprijetio preko Vangelisa Pavlidisa. Međutim, ostavili su Holanđani previše prostora u defanzivi, a to je kaznio Španac Fornals.

Vest Hem u svojoj istoriji ima evropski trofej, osvojen 1965. godine kada je kultni londonski klub pobijedio u finalu Kupa pobjednika Kupova njemački Minhen 1860. Takođe, “čekićari” su igrali finale istog takmičenja i 1976. godine ali su izgubili od Anderlehta.