Vest Hem u 90. minutu slomio srca navijača Fiorentine i osvojio Ligu konferencija

Vest Hem je novi osvajač Lige konferencija! U jednom uzbudljivom finalu savladali su ekipu Fiorentine sa 2:1 i to golom Bovena u 90. minutu.

Za klub iz Londona ovo je treći evropski trofej nakon titule Kupa pobjednika kupova 1965. i Intertoto kupa 1999. godine.

Nije bilo previše prilika u prvom poluvremenu. Velika borba se vodila prije svega na sredini terena, a ni jedni ni drugi nisu željeli da previše rizikuju.

Vest Hem je svoju jedinu ozbiljniju priliku u prvih 45 minuta imao preko Deklana Rajsa. U 13. minutu šutirao je engleski vezista sa nekih 17 metara, ali bio je zamalo neprecizan.

U trećem minutu nadoknade prvog dijela igre italijanski klub je mogao do prednosti – Gonzalez je centrirao, Kuame je pokušao glavom, ali golman Čekićara, Areola, uspio je da odbrani taj udarac. Na loptu je naletio Jović koji je istu i poslao u mrežu, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu, a VAR je potom potvrdio njegovu odluku.

Drugo poluvrijeme Vest Hem je otvorio pomalo rezervisano. Prepustili su loptu protivniku, Fiorentina je pokušavala da napadne, ali bezuspješno su pritiskali engleski tim.

I onda 57. minut – Coufal je lukavo izveo aut, izbacio Bouvena koji je utrčao u kazneni prostor Viole, a tamo je Biragi rukom odnio loptu. U prvom momentu sudija Del Sero Grande nije primjetio taj detalj, ali nakon VAR reakcije nije imao dilemu – penal za Vest Hem.

U 62. minutu Said Benrama sigurno je izveo penal za veliko slavlje navijača Čekićara.

Samo pet minuta kasnije druga strana stadiona je slavila – Gonzalez je spustio loptu glavom za Bonaventuru koji je poslije odličnog prijema iz poluvoleja zatresao mrežu Areole.

Mogli su izabranici Vićenca Italijana do potpunog preokreta u 72. minutu. Kabral je odlično odložio loptu Mandragori koji je neprecizno šutirao iz dobre pozicije.

I onda najgori mogući kraj za Fiorentinu, a najljepši za Vest Hem. Lukas Paketa je u 90. minutu perfektnim dodavanjem spojio Bovena sa golom, a engleski fudbaler je smjestio loptu u mrežu za ludo slavlje na tribinama.