VIDEO Asistencija Hakšabanovića na debiju za Stouk

Sead Hakšabanović je za Stouk potpisao početkom septembra i već na svom debiju za novi klub potpisao je asistenciju. Njegov tim je remizirao sa Hadersfildom u sedmoj rundi Čempionšipa – 2:2, a crnogorski reprezentativac je asistirao Benu Vilmotu koji je pogodio za 1:2 u 62. minutu.

Izveo je Hakšabanović korner, a štoper Stouka glavom lijepo pogodio mrežu domaćina.

Nisam zadovoljan rezultatom. Igrali smo dobro u napadu, ali smo u odbrani dozvolili dva laka gola rivala, ali to je fudbal. Moramo izvući pouke iz ove utakmice, uzeti dobre stvari i okrenuti se narednom meču“, rekao je Hakšabanović koji je teren napustio u 73. minutu.

Znam da igramo igrače koji dobro igraju glavom, pa sam samo pokušao da pronađem nekoga od njih. Drago mi je što sam uspio i što je Ben uspio da postigne gol“, dodao je Hakšabanović.

Nekadašnji učesnik Premijer lige nije dobro otvorio sezonu u najjačoj drugoj ligi na svijetu. Sinoćnjim remijem produžila se serija bez pobjede koja sada iznosi četiri meča. Stouk je do sada upisao dvije pobjede, remi i četiri poraza, a u narednom kolu dočekuje Hal.

Da podsjetimo, Hakšabanović je propustio septembarske akcije reprezentacije Crne Gore. Kako je tada objasnio selektor Miodrag Radulović, Hakšabanović je javio da ima obaveza oko preseljenja iz kluba u klub, iz Škotske u Englesku.

Momak rođen u Švedskoj je za Hrabre sokole odigrao 33 utakmice i postigao jedan gol.

Asistenciju Hakšabanovića pogledajte OVDJE.