VIDEO Bakić opet pogodio, Dinamo sanja titulu

Dušan Bakić briljira u bjeloruskom klubu. Foto: FK Dinamo Minsk

Dušan Bakić postigao je novi gol za Dinamo Minsk u 20. kolu bjeloruske lige.

Crnogorski napadač pogodio je u gostima protiv Naftana u Navapolacku. Bivši centarford Budućnosti načeo je suparnika u 24. minutu za vođstvo 0:1.

Ivan Bakar proigrao je Bakića, koji je najprije pogodio lijevu stativu, ali mu se lopta potom vratila te je iz drugog pokušaja sproveo u mrežu. To je njegov 10. gol u 21 utakmici za Dinamo Minsk. Do sada je Podgoričanin upisao i devet asistencija.

Klub uz glavnog bjeloruskog grada bori se za titulu šampiona, koju je posljednji put osvojio davne 2004. godine. Upravo je Bakić udarna igla na putu do ostvarenja sna nakon gotovo 20 godina čekanja.

Odlične partije napadača nagrađene su pozivom selektora Crne Gore Miodraga Radulovića za utakmice protiv Litvanije i Bugarske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Danil Zorin pogodio je za 0:2 u 39, a Gleb Zerdev postavio konačnih 0:3 u 51. minutu. Dinamo trenutno drži prvo mjesto u 18 odigranih utakmica. Bjelorusko prvenstvo završava se početkom decembra.