KUP KRALJA

VIDEO Baskija gori, Atletik uzeo trofej poslije 40 godina, navijači ne priznaju Španiju

Čekanju je došao kraj, Baskija slavi, Atletik Bilbao je poslije 40 godina dugog čekanja konačno podigao trofej. Popularni Lavovi sinoć su poslije penala savladali Majorku – 1:1 (4:2).

Utakmica se igrala u Sevilji na stadionu Kartuha. Majorka je prva zadala udarac preko Danijela Rodrigeza u 21. minutu. Baskijci su poravnali rezultat u petom minutu drugog poluvremena preko Oihana Sanseta.

Uslijedila je velika borba koja je kulminaciju doživjela na penalima. Za Majorku su promašili Manu Morlanes i Nemanja Radonjić, dok su sa druge strane svi bili sigurni i precizni. Penal za pobjedu izveo je Aleks Berenger.

Za Atletik je ovo 24. trofej u prestižnom Kupu Kralja čime su dodatno učvrstili svoje mjesto na drugoj poziciji vječne liste. Barselona je i dalje prva – Katalonci su trofej Kupa Kralja podizali 31 put. Na trećoj poziciji je Real Madrid sa 20 titula.

Utakmica je imala “vatren” uvod. Prije same utakmice intonirana je himna Španije, a navijači iz Bilbaa dočekali su je gromoglasnim zvižducima i još jednom iskazali svoj stav.

Koliko je ovaj meč bio bitan za Bilbao govori činjenica da je i njihov stadion bio rasprodat. Naime, na travnjaku San Mamesa postavljeni su veliki video bimovi putem kojih su navijači koji nisu otputovali u Sevilju pratili finale.

Nakon posljednjeg penala nastao je potpuni delirijum u režiji strastvenih Baskijaca.