POGODAK I ASISTENCIJA

VIDEO Bivši fudbaler Jezera razbio šampiona Uzbekistana

Bošnjak dok je igrao za Jezero, FOTO: FSCG

U prvenstvu Ubezkistana Andižon je pred svojim navijačima savladao petostrukog državnog prvaka, ekipu Bunjodkora sa ubjedljivih 5:1.

U taboru domaćina briljirao je nekadašnji fudbaler Jezera, Jedinstva, Iskre, Zete i Rudara – Armin Bošnjak. Iskusni 29-godišnji dribler odigrao je posljednjih pola sata, dovoljno da upiše asistenciju i pogodak.

U 85. minutu je “izvrtio” protivničkog desnog beka, a onda odigrao povratni pas sa Muhadmaharina Toirova koji je želio da centrira, ali je ispalo još bolje – pogodio je mrežu.

Samo četiri minuta kasnije Bošnjak je stavio tačku na ubjedljivu pobjedu. Opet je bio neuhvatljiv za protivničke defanzivce, sam sebi je izgradio poziciju za šut i matirao gostujućeg golmana.

Bošnjak je i prošle sezone nastupao za Andižon, a tim je završio u “zlatnoj sredini” – sedmi u konkurenciji 14 klubova.

Crnogorskom fudbaleru je ovo treće inostranstvo iskustvo. Prije Uzbekistana igrao je za singapurski Tampines i Balkani sa Kosova.