VIDEO Kako je Žiru začarao mrežu

Filmski scenario dobio je finiš utakmice osmog kola Serije A između Đenove i Milana gdje su Rosoneri slavili sa 1:0 i preuzeli lidersku poziciju pred reprezentativnu pauzu.

Svakako najupečatljiviji trenutak meča jeste momenat kada Majk Menjon, golman Milana, dobija direktan crveni karton, a rukavice od njega uzima Olivije Žiru s obzirom da je Stefano Pioli ranije izvršio svih pet izmjena.

Francuski napadač je proveo na golu nekoliko minuta. U prvoj situaciji kod slobodnog udarca domaćina, mora se priznati, imao je dosta sreće s obzirom da je lopta pogodila prečku. Međutim, samo par minuta kasnije svojom intervencijom spriječio je izjednačenje.

Hrabro je ispred napadača Đenove pokupio loptu i u stilu najboljih svjetskih golmana zadržavao vrijeme.

Pogledajte kako je izgledala Žiruova avantura na golu.