SERIJA A / 33. KOLO

VIDEO Krstović spojio saigrača sa golom za ubjedljiv trijumf Lećea

Fudbaleri Lećea savladali su Sasuolo u 33. kolu Serije A 3:0 i upisali drugi uzastopni trijumf.

Već nakon 15 minuta dva gola viška imao je Leće zahvaljujući pogocima Valentina Gendreija i Patrika Dorgua.

Treći gol došao je u drugom poluvremenu kao potvrda dobre partije, a njemu je u 61. minutu kumovao crnogorski napadač Nikola Krstović.

Primio je Krstović loptu na svojoj polovinu, lijepo se okrenuo ka protivničkom golu i lansirao Roberta Pikolija koji je rutinski smjestio loptu iza leđa Andree Konsiljija za konačnih 3:0.

Leće je ovom pobjedom utvrdio mjesto u elitnom rangu i nalazi se na poziciji broj 13 sa 35 osvojenih bodova.

Sa druge strane Sasuolo je u nezavidnoj poziciji na pretposlednjem mjestu sa 26 bodova, i moraće da krene da trijumfuje ukoliko misli da održi nade za opstanak.