VIDEO Lopta je letjela u gol, a sudija označio kraj

Igrači Valjadolida nisu mogli da vjeruju. Foto: Screenshot

Nevjerovatna scena viđena je na utakmici španskog fudbalskog prvenstva između Real Valjadolida i Sevilje (0:3).

Pri rezultatu 0:0 u smiraju prvog poluvremena lopta se nakon kornera odbila na više od 20 metara, odakle je natrčao lijevi bek Serhio Eskudero i rezantnim udarcem pogodio za vođstvo. Tribine su radosno poskočile, ali samo na tren, nakon čega je zavladao bijes na stadionu Hoze Zorilja.

Sudija Migel Ortiz u tom trenutku neshvatljivo se oglasio pištaljkom i označio kraj poluvremena. Praktično dok je lopta letjela prema golu Andalužana.

Uslijedili su protesti domaćih, igrači i navijači hvatali su se za glavu, ali Ortiz je ostao pri svom i nije promijenio kontroverznu odluku. Istina, prvi dio produžen je četiri minuta, a sve se dogodilo u 51. minutu. Međutim, u trenutku udarca označiti kraj uvijek sa sobom nosi sumnju u dobre namjere.

U nastavku je Sevilja slavila golovima Rafe Mira u 50, Alehandra Gomeza u 78. i Hesusa Korone u 93. minutu. Međutim, cijela situacija dobija na strahovitoj važnosti ako se zna da se Valjadolid grčevito bori za opstanak u La Ligi i trenutno ima samo bod više od Hetafea, koji je u opasnoj zoni na četiri kola prije kraja.

Zanimljivo, sličan primjer dogodio se prošle sezone u Seriji A. Tačnije 17. januara 2022. na San Siru, gdje je pri rezultatu 1:1 Milan u 92. minutu stigao do gola. Žunior Mesijas pogodio je za praktično pobjedu, ali je sudija Marko Sera uspio da ga preduhitri i dosudi prethodni prekršaj nad Ante Rebićem.

Sera se odmah izvinio i priznao grešku. No, to nije pomoglo Rosonerima, naprotiv, jer je u 96. Emanuel Đasi pogodio na drugoj strani i donio Speciji veliki trijumf – 1:2.