BAJER JE PO PRVI PUT ŠAMPION NJEMAČKE

VIDEO Nezapamćeno slavlje u Leverkuzenu

Poslije dugih 11 godina fudbalska Njemačka dobila je novog vladara. Bajern Minhen morao je da preda svoju krunu Bajer Leverkuzenu koji je danas pobjedom nad Verderom (5:0) osigurao prvu titulu u istoriji kluba.

U 29 odigranih utakmica do sada ekipa Ćabija Alonsa ostvarila je 25 pobjeda, četiri remija, a gorak ukus poraza još uvijek nisu osjetili. U posljednjih pet kola imaju priliku da do titule dođu i bez ijednog poraza u sezoni.

Sasvim logično velika je euforija u Leverkuzenu s obzirom da navijači Bajera prisustvuju istoriji svog kluba. San svih generacija navijača Bajera koji postoji od 1904. godine ostvaren je danas pa je i slavlje takvo.

Na današnjem meču su bukvalno navijači odsvirali kraj umjesto sudije. Prvo su u 83. minutu pojedinci utrčali poslije četvrtog gola, situacija se uz intervenciju igrača i obezbjeđenja smirila, ali povratka nije bilo u 90. minutu kada je Florijan Virc postigao peti gol svog tima. Navijači su preplavili travnjak BajArene, a sudiji je ostalo samo da odsvira kraj iako je prvobitno planirao da odredi nadoknadu vremena.

Naravno, igrači dugo nisu mogli da se probiju do svlačionica s obzirom da su oni bili glavne mete navijača koji su utrčali na teren.

Bajer poslije osvajanja Bundeslige može da se okrene napadu na potencijalnu tripletu. Podsjećamo u finalu Kupa Njemačke igraće protiv drugoligaša, Kajzerslauterna, dok poslije prvog meča četvrtfinala Lige Evrope imaju prednost od 2:0 protiv Vest Hema.

Svakako, večeras se o tome u Leverkuzenu ne misli. Slavlje će da traje do dugo u noć, a kod navijača će potrajati danima u to sumnje nema.