VIDEO Pecelina strijela zaustavila Đironu

Bila je magična Đirona na pragu još jednog brejka na pakleno teškom gostovanju, Benito Viljamarin bio je blizu da se pokloni čudesnoj četi iz Katalonije, ali je 15. trijumf u sezoni spriječio – Herman Pecela. Argentinski defanzivan je postigao prvijenac u 18. kolu La Lige i to kakav. Ispalio je projektil sa ivice šesnaesterca u 88. minutu i donio Betisu bod – 1:1.

Večerašnji duel na Sevilji donio je odličan fudbal, naročito tokom prvog poluvremena. Ređale su se šanse na obje strane, napadale su ekipe u talasima, a prvi udarac zadala je Đirona koja je i dalje lider. U 39. minutu Artjem Dovbik namjestio je loptu na bijelu tačku i rutinski pogodio za vođstvo gostiju.

Preuzeo je Betis inicijativu nakon toga, Đirona je strpljivo čekala šansu iz kontri i činilo se da će ekipa Mićela izdržati, ali se ukazao Pecela i bombom pocijepao mrežu Paula Gazanige.

U drugom meču današnjeg programa od 19 sati Kadiz i Real Sosijedad odigrali su bez golova.