VIDEO Prvi gol Osmajića za trijumf u Engleskoj

Osmajić premijerno pogodio za Preston. Foto: Imago / Paul Obrien / Ppauk / Pixsell

Nakon asistencije protiv u pobjedi protiv Plimuta (2:1) prije tri dana, večeras je Milutin Osmajić u drugom nastupu za Preston Nord End postigao gol i to za trijumf 2:1 nad Birmingemom u 7. kolu engleskog Čempionšipa.

Gosti su poveli početkom drugog poluvremena preko Džeja Stansfilda, ali je pet minuta kasnije Patrik Belik postigao autogol i vratio stvari na početak.

I onda, u 67. minutu irski vezista Alan Braun proigrao je Osmajića na desnoj strani šesnaesterca, a crnogorski napadač prizemnim udarcem poslao loptu kroz noge golmana Džona Rudija za, ispostaviće se, konačnih 2:1.

Bio je to premijerni gol Nikšićanina za engleskog drugoligaša, koji je lider Čempionšipa i ove sezone sanja plasman u elitu engleskog fudbala – Premijer ligu.

Osmajić je iz igre izašao u 77. minutu večerašnje utakmice, čiji je apsolutni junak.

Podsjetimo, bivši igrač Sutjeske igra za engleski klub na pozajmici iz španskog Kadiza i očigledno mu itekako prija ostrvska klima.