VIDEO Radujte se Rođeni – Velež poslije tri godine slavio protiv Zrinjskog

Fudbaleri Veleža slave jedan od tri pogotka protiv Zrinjskog, FOTO: Denis Kapetanovic/PIXSELL

Čuveni mostarski derbi, 47. po redu, spustio je zavjesu na 14. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. A, prvi put je još od avgusta 2020. godine u okršaju ljutih gradskih rivala slavio Velež trijumfom 3:0 pred svojim navijačima protiv Zrinjskog.

Golove se za domaćina potpisali su Nermin Haskić u 41. minutu i internacionalac iz Gruzije Giorgi Gulijašvili u 53. minutu. Popularni Rođeni su bili bolji rival, iskoristili su zgunut raspored aktuelnog šampiona države i poslije deset derbija osjetili slast trijumfa. Gruzijac Gulijašvili, koji je ranio nastupao za Sarajevo, svojim drugim pogotkom na utakmici stavio je tačku na meč koji je prošlog mjeseca završen istim rezultatom ali u korist Zrinjskog.

Inače, susret je dva puta prekinut tokom prvih 45 minuta. Bosnohercegovački internacionalnu sudija Irfan Peljto bio je primoran da pošalje glavne aktere meča u svlačionicu nakon što su najvatrenije pristalice Zrinjskog, nakon bakljadem ušle u sukob sa policijom.

Peljto je bio primoran još jednom da zaustavi igru, ali sada zbog domaćih navijača koji su na tribinama istakli dva identična transparenta različitih veličina…Svastika, slovo U, Davidova zvijezda i muški polni organ istaknuti su preko prepoznatljive lente Zrinjskog. Nakon što su fudbaleri Veleža obavili kratak razgovor sa svojim navijačima, transparenti su uklonjeni.

Velež je ostvario najubjedljiviju pobjedu nad Zrinjskim još od maja 2003. godine kada je na tadašnji Vrapčićima slavio 4:1.