Ovakve Sokole želimo: Sa igračem manje do pobjede u 97. minutu

Kakav meč. Još jedna završnica za infarkt, još jednom ples na ivici nerava, ali ovog puta sa srećnim krajem. Fudbaleri Crne Gore savladali su Bugarsku 2:1 u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. San o Evropskom prvenstvu i dalje živi. Kakav meč pod Goricom, kakav karakter. Uz sve moguće probleme koji su bili vidljivi i na ovom meču.

Za razliku od Kaunasa kada smo primili gol u završnici, sada smo ga postigli. A on je bio djelo momka koji je i ovaj meč počeo sa klupe. Stevan Jovetić po ko zna koji put bio heroj Hrabrih sokola koji se večeras nijesu predavali. Prvo poluvrijeme, kao i protiv Litvanije bilo je prilično sporo, nepovezano, bezidejno. Ali onda se ukazao Stefan Savić. U sudijskoj nadoknadi prvog dijela pogodio je mrežu Bugarske nakon gužve u šesnaestercu.

Činilo se da je to bio pogodak nakon kojeg će Crna Gora prodisati i koji će dati krila Sokolima. Međutim, u 58. minutu novi šok. Vujačić je zaradio drugi žuti karton nakon rušenja Deleva u šesnaestercu, ali je u heroja izrastao Milan Mijatović. Sjajni golman Borca iz Banjaluke odbranio je udarac Despodova. Bilo je jasno nakon toga da Crnu Goru čeka težak posao na lošem terenu pod Goricom.

Napadi Bugarske su se ređali, prijetili su gosti tokom cijelog drugog dijela, a inicijativa im se isplatila u 79. minutu kada je pogodio Borukov.

Krenula je Crna Gora nakon toga na sve ili ništa, Bugarska je imala nekoliko prilika, a onda sudijska nadoknada. Koja je ovog puta bila srećna za naše momke koji su je zaslužili. Za erupciju pod Goricom.

I pjesmu navijača – “Hoćemo pobjedu, pobjedu u Srbiji”.

Kao odlična najava narednih mečeva i teških gostovanja u Beogradu i Budimpešti.

Plasman obezedio Sofascore

TOK MEČA

97. minut – GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL! JOVETIĆ! POSTIGLA JE CRNA GORA GOL U SAMOM FINIŠU MEČA. CAMAJ JE ODLIČNO CENTRIRAO SA LIJEVE STRANE, A NOVI IGRAČ OLIMPIJAKOSA SE POKLONIO I POSLAO LOPTU U MREŽU!

91. minut – Ponovo Mijatović sjajan, odbranio je šut Kraceva.

Igraće se još osam minuta.

88. minut – Prijete Bugari. Stojanov je dobro prošao iza leđa Vukčevića, šutirao sa desne strane, ali pored gola.

87. minut – Dobra prilika i na drugoj strani. Pokušao je Jankov, plasirao loptu, ali je ona otišla pored gola.

86. minut – Prečka. Jovetić je šutirao glavom nakon kornera, ali lopta je pogodila okvir gola.

Mijenja i Radulović. Marko Vukčević umjesto Jankovića i Mugoša umjesto Bakića.

Posljednja izmjena u Bugarskoj, Čočev umjesto Petkova.

79. minut – Hladan tuš – 1:1. Delev je šutirao sa lijeve strane, pogodio stativu, a na loptu naletio Borukov i glavom zakucao loptu u mrežu.

76. minutKrstović je iznijet na nosilima sa terena, dobio je ogromne aplauze sa tribina, a umjesto njega na terenu je Driton Camaj.

Nastavlja Krstajić sa izmjenama – Borukov je zamijenio Dimitrova.

Dvostruka promjena u Bugarskoj. Stojanov je zamijenio Galčeva, dok je Jankov ušao umjesto Kraeva.

60. minut – BRAVO MIJATE! Odbranio je Mijatović penal Despodovu. Igraće Crna Gora sa igračem manje do kraja meča.

58. minut – Šok pod Goricom. Vujačić ruši Deleva koji ga je izigrao sjajnim driblingom, a njemački sudija pokazao na bijelu tačku.

Počinje drugo poluvrijeme i odmah promjena. Umjesto Đurđevića na terenu je Stevan Jovetić. Mijenjao je i Mladen Krstajić na drugoj strani. Rusev je izašao, Delev je u igri.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Crna Gora vodi nakon prvog dijela pod Goricom i to je ono što je najvažnije u ovom trenutku. Igra ponovo nije bila na potrebnom nivou, dosta bezidejno u napadu, sa mnogo grešaka i nepovezanih pasova. Vrijeme je odmicalo, a sve osim blagog pokušaja Krstovića glavom bilo je za zaborav.

46. minut – GOOOOOOOOOOOOOLLLL! VODI CRNA GORA, SAVIĆ JE STRIJELAC KOJI SE, KAO I U KAUNASU, SJAJNO SNAŠAO U ŠESNAESTERCU I POSLAO LOPTU U MREŽU BUGARSKE ZA EKSPLOZIJU POD GORICOM!

42. minut – Kakva prilika za Crnu Goru. Sjajno je Krstović proigrao Bakića koji je sjajno ušao u šesnaesterac, ostao sam sa golmanom, ali je Djulgerov odbranio. U nastavku akcije šutirao je i Marušić, ali je bugarski golman dobro interevenisao.

25. minut – Prinudna izmjena u crnogorskoj selekciji. Tomašević će zamijeniti Šipčića koji se požalio na povredu.

19. minut – Prva velika šansa za Bugarsku. Dobro je prošao Petkov, ušao u šesnaesterac, ali je Mijatović bio siguran.

Mirnih prvih 15-ak minuta pod Goricom. Pokušava Crna Gora, drži loptu u svojim nogama, ali osim slabog pokušaja Nikole Krstovića nije bilo većih šansi.

Sve je spremno za početak, stadio je sve puniji. Srećno Sokoli.

Da podsjetimo, sudija ovog meča će biti Harm Osmers iz Njemačke, dok su pomoćnici Robert Kempter i Dominik Šal.

Ovako izgledaju tribine stadiona pod Goricom na pola sata do početka meča.

Poznati su i sastavi za današnji meč. Kao što je i najavio, Miodrag Radulović je napravio šest izmjena u odnosu na meč u Kaunasu, ali i formacijski će Crna Gora izgledati drugačije.