VIDEO Gol Jovetića u novom potopu Herte

Drugi gol u tri utakmice - Jovetić. Foto: Herta

Stevan Jovetić postigao je novi gol za Hertu. Crnogorski napadač večeras je pogodio u potopu od Kelna 5:2 u prvoj utakmici 32. kola Bundeslige.

U 32. minutu desni bek Dodi Lukebakio u padu je uspio da proigra natrčalog Jovetića, koji je hladnokrvno pogodio donji desni ugao i u tom trenutku donio preokret Herti – 1:2.

To je bio drugi gol 33-godišnjeg napadača u posljednje tri utakmice. Podsjetimo, 15. aprila zatresao je mrežu u teškom porazu od Šalkea, takođe 5:2.

Takođe, Jovetić je potpisao četvrti gol za berlinski klub ove sezone, a dodao je i tri asistencije. Ovo je njegova 39. utakmica u plavo-bijelom dresu, odnosno ukupno 11. pogodak.

Keln je večeras poveo već u osmom minutu golom Devija Zelke. Potom je Herta uspjela da izjednači preko Lukasa Tuzara 10 minuta kasnije. U međuvremenu je Jovetić donio pomenuti preokret, ali je domaćin servirao ekspresni odgovor.

Timo Hobers poravnao je u 39, a Elijes Skiri bacio goste na konopce u 43. minutu – 3:2. Niti tanke nade Herte drugim golom na susretu pocijepao je Hober u 69. sjajnim golom petom. Tačku na i stavio je rezervista Denis Huseinbašić u 81. minutu za konačnih 5:2.

To je 19. poraz “fenjeraša” Herte, a koji je dodatno približio Cvajti. Jovetićev tim ima tri boda manje od davljenika Bohuma i Štutgarta (drži mjesto za odlazak u baraž), a dva pomenuta kluba imaju i po utakmicu manje.

Šalke je za sada u sigurnoj zoni uz pet bodova više i takođe utakmicu manje u odnosu na Hertu.

Zanimljivo, klub iz Berlina u pretposljednjem kolu dočekuje Bohum, a u posljednjem gostuje Volfsburgu, koji se bori za Evropu.