VIDEO Tim crnogorskog golmana slavio (ne)regularnim pogotkom u derbiju BiH

Mijatović je standardan na golu Borca, FOTO: Newscom Newscom/PIXSELL

Spektakularna utakmica u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Fudbaleri banjalučkog Borca, čije boje brani standardni golman crnogorske reprezentacije Milan Mijatović, pobijedili su pred svojim navijačima ekipu sarajevskog Željezničara rezultatom 3:2.

Već poslije 25 minuta igre domaćin je imao dva gola prednosti preko Zorana Kvržića i Jova Lukića, ali gosti su uspjeli da se vrate realizacijama Sulejmana Krpića.

Ipak, Banjalučani su sačuvali prvu poziciju pogotkom Ranka Jokića u trećem minutu sudijskog dodatka. Međutim, mediji u Bosni i Hercegovini ističu da gol nije regularan, već da je bio prekršaj nad golmanom Vedadom Muftićem – procijenite sami…

Meč sa klupe za domaćina odgledao je nekadašnji kapiten Budućnosti Vasilije Terzić, dok je povremeni reprezentativac Crne Gore Aleksandar Boljević odigrao prvo poluvrijeme za goste.

Borac je dva puta bio šampion prvenstva, a Željezničar šest.