U MEČU PROTIV GALATASARAJA

VIDEO Turska bruji o crvenom kartonu nekadašnjeg golgetera Petrovca

Mendijev start, FOTO: Printscreen/X

Pobijedio je Fenerbahče u gostima Bašakšehir sa minimalnih 0:1, a trijumfom nad Istanbulsporom 3:1 odgovorio je i Galatasaraj pa dva velikana turskog fudbala nastavljaju šampionsku trku bodovno izjednačeni na vrhu tabele – po 57 poena.

Galata, koja brani titulu osvojenu prošle sezone, srušila je otpor Istanbula u drugom poluvremenu, a utakmicu je obilježio žestok start gostujućeg ofanzivnog fudbalera – nekadašnjeg prvotimca Titograda, Jezera i Petrovca – Mamadua Mendija.

Senegalac, koji je prošle godine u dresu Petrovčana postigao 10 prvenstvenih golova, ušao je u igru u 66, a pocrvenio u 89. minutu. Grubim klizećim startom Mendi je povrijedio desnog beka Galatasaraja Barisa Alpera Jilmaza koji nije bio u mogućnosti da nastavi utakmicu. VAR soba je odmah pozvala glavnog arbitra Bahatina Šimšeka koji je nakon gledanja snimka pokazao put ka svlačionici, odnosno crveni karton 25-godišnjem Afrikancu.

Mendi je u dosadašnjem toku prvenstva Turske postigao gol i upisao dvije asistencije.