VIDEO Utakmica za Ukrajinu: Golčina Sedorfa u spektaklu zvijezda na Stemford Bridžu

Projektil Sedorfa obilježio humanitarni susret u Londonu

Fudbalska utakmica za Ukrajinu odigrana je na stadionu Čelsija – Stemford Bridžu u Londonu.

Tim Andrija Ševčenka i tim Oleksandra Zinčenka remizirali su 2:2 u susretu brojnih nekadašnjih fudbalskih zvijezda i velemajstora igre na zelenom travnjaku.

Čak i u ovakvom, humanitarnom duelu, dogodio se sudijski previd u 32. minutu. Žilberto Silva proigrao je Džeka Vilšira, koji je uspio da stigne do lopte prije golmana Petra Čeha i potom je sprovede u mrežu. Međutim, dosuđen je ofsajd, iako je nekadašnji igrač Arsenala bio duboko u povoljnoj poziciji.

Svejedno, ista ekipa povela je u 38. minutu kada je legenda Vest Hema Mark Nobl pogodio za 1:0.

Prije toga briljirali su golmani, Jens Leman na jednoj i Čeh na drugoj, zaustavljajući pokušaje Ševčenka, Žilberta Silve, Samuela Eto’a

Ipak, vođstvo žutih potrajalo je svega tri minuta. Nevjerovatni 47-godišnji Klarens Sedorf, magičnom igrom tijela okrenuo je Roberta Piresa na ivici šesnaesterca, a onda opalio lijevom i projektilom lišio života pauka u rašljama, ukoliko ga je tamo uopšte i bilo. Holanđanin, koji izgleda kao da nikada i nije završio karijeru, podigao je desnu ruku i u svom stilu proslavio gol plavih za 1:1.

Definitivno, gol utakmice.

Drugo poluvrijeme novim golom i vođstvom otvorili su žuti. Pires je povukao konce kontranapada, dodao do Vilšira, koji je uposlio utrčalog Darija Srnu, a sportski direktor Šahtjora ispred čuvenog golmana Dide pronašao suprotni ugao za 2:1 i pogodak proslavio prekriženim rukama u znak rudara iz Donjecka.

U 60. minutu plavi sastav bio je nadomak novog izjednačenja. Međutim, sjajan udarac sadašnjeg igrača Čelsija Mihajla Mudrika sa ivice šesnaesterca uzdrmao je – prečku. Golman Dejvid Džejms samo je pogledom ispratio let lopte…

Na drugoj strani, žuta posada mogla da riješi pitanje pobjednika, ali je Žulio Sezar zaustavio pokušaj Piresa, nakon čega je Vilšir glavom poslao loptu malo pored lijeve stative. U 75. minutu Džo Kol je sa distance natjerao Džejmsa da vrhovima prstiju skrene loptu i spriječi poravnanje.

Ipak, u 78. minutu plavi su stigli do, ispostaviće se, konačnih 2:2. Strijelac je sa 3-4 metra bio Vilijam Galas.

Utakmica je prenoše na 25 kanala u 200 zemalja svijeta.

TIM ŠEVČENKO – TIM ZINČENKO

Nobl 38′, Sedorf 41′ – Srna 53′, Galas 78′

PLAVI TIM ŠEVČENKO – GOLMANI / Dida, Čeh, Sezar, Telford, Kudićini. ODBRANA / Kanavara, Pike, Panući, Odo, Galas. VEZNI RED / Sedorf, Esijen, Makelele, Mudrik, Seržinjo, Raferti, Kol. NAPAD / Ševčenko (K), Rebrov, Eto’o, Zola, Defo, Arveladze, Toni i Haselbank

ŽUTI TIM ZINČENKO – GOLMANI / Leman, Džejms. ODBRANA / Sanja, Lužnji, Valensija, Srna, Mertezaker, Silvestre, Morgan, Leskot, Škrtel, Rise, Kliši. VEZNI RED / Zinčenko (K), Pires, Vilšir, Adam, Nobl, Konopljanka, Čepmen, Urtado, Enki. NAPAD / Levčenko i Jakubu