PREMIJER LIGA / 34. KOLO

Vila hita ka Ligi šampiona, petarda Palasa

Aston Vila i Kristal Palas ubilježili su ubjedljive pobjede u popodnevnim mečevima 34. kola Premijer lige.

Vila je nakon drame u Ligi konfernecija, gdje je u četvrtfinalu na penale izbacila Lil, savladala Bornmut preokretom 3:1.

Gosti su poveli pogotkom Dominika Solankea u 31. minutu iz jedanaesterca, nakon što je u svom kaznenom prostoru Metju Keš oborio Dušana Kerkeza.

Ekipa Unaja Emerija izjednačila je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena, preko Morgana Rožersa.

Preokrenuo je Musa Dijabi u 57. minutu, dok je konačan rezultat postavio Leon Bejli u 78. minutu.

Vila sada ima šest bodova više od petoplasiranog Totenhema, ali i dva meča više.

U malom londonskom derbiju viđeno je sedam golova. Kristal Palas je pobijedio Vest Hem sa čak 5:2.

Domaći su već nakon 20. minuta vodili 3:0, što je najkraće vrijeme koje im je trebalo da postignu tri gola u Premijer ligi.

Već u 31. minutu bilo je 4:0, što je najraniji period kada je Dejvid Mojes protiv nekog tima imao zaostatak od četiri gola. Škotlanđanin je inače vodio 693 utakmice kao menadžer u Premijer ligi.