LIGA KONFERENCIJA / ČETVRTFINALE

Vila Park neosvojiva tvrđava, Hrvat ostavio PAOK u igri

Fudbaleri Aston Vile i Klub Briža ostvarili su minimalnu prednost u prvim utakmicama četvrtfinala Lige konferencija.

Engleski tim je ubilježio i šesti trijumf u isto toliko mečeva na svom terenu u najmlađem evropskom klupskom takmičenju i ujedno nanijeli prvi poraz Lilu u međunarodnim utakmicama ove sezone – 2:1 (1:0).

Šampiona Evrope iz 1982. godine je u vođstvo doveo Oli Votkins u 13. minutu nakon centaršuta Džona Mekgina iz kornera.

Bio je to 25 gol Engleza u sezoni, kada su u pitanju sva takmičenja, čime je oborio klupski rekord Dvajta Jorka iz sezone 1995/96.

Prednost ekipe Unaja Emerija, koji je večeras proslavio jubilej, 1.000 meč u trenerskoj karijeri, udvostručio je Mekgin u 56. minutu. Leon Bejli je sa lijeve strane poslao loptu po zemlji u srce šesnasterca, a Škotlanđanin je iz prve smjestio u malu mrežu.

Nadu Mastifima da u revanšu mogu stići do polufinala vratio je Bafode Dijakite, udarcem glavom, nakon kornera Angela Gomeza.

U drugom meču večernjeg programa, Briž je protiv PAOK-a poveo preciznim udarcem po zemlji Huga Vetlesena već u 6. minutu, i upravo je taj rezultat ostao na snazi do kraja utakmice.

Najveće zasluge što su Belgijanci na svom Jan Brejdelu upisali samo minimalnu pobjedu idu na adresu golmana lidera grčkog šampionata, Dominika Kotarskog. Hrvatski čuvar mreže odbranio je jedanaesterac Igoru Tijagu u 78. minutu.

Ranije danas, Olimpijakos je, uz gol Stevana Jovetića, savladao Fenerbahče sa 3:2, dok su Viktorija Plzenj i Fiorentina remizirali 0:0.