PREMIJER LIGA/27. KOLA

Vila prosula Votkinsov podvig, pa se vratila

Fudbalski rolekoster na Kenilvolt roudu pripao je Aston Vili. Ekipa Unaija Emerija ispustila je dva gola prednosti, ali je na kraju ipak savladala davljenika, Luton sa 3:2 u poslednjem meču subotnjeg programa 27. kola Premijer lige.

Odlična partiju pružio je Oli Votkins, strijelac dva gola. Napadač Lavova je prvi gol postigao u 23. minutu. Lion Bejli je izveo korner, a Votkins glavom zatresao mrežu.

U 38. minutu Daglas Luiz je na prepad izveo slobodan udarac, poslao dugu loptu sa svoje polovine u polje protivnika, gdje je usamljeni Votkins rutinski zatresao mrežu.

Votkins je ove sezone bio uključen u 26 premijerligaških golova (16 golova i 10 asistencija), po čemu je ubjedljivo najbolji u elitnom rangu engleskog fudbala. Oli je devet svojih golova postigao u gostima i tako se u na vrhu vječne liste nekadašnjeg šampiona Evrope izjednačio sa legendarnim Dvajtom Jorkom, koji je u sezoni 1997/98. imao identičan učinak u tom parametru.

Šeširdžije se međutim nisu predavale. Tahit Čong je u 66. minutu prepolovio prednost kluba iz Birmingema, da bi šest minuta kasnije Alfi Doti odlično izveo slobodan udarac, a Karlton Moris na suprotnoj stativi zakucao loptu u mrežu za 2:2.

Taman kad su se domaći navijači ponadali da će se njihovi ljubimci omrsiti poslije četiri vezana poraza, Luka Dinj im je servirao hladan tuš. Bio je to klasičan ostrvski gol francuskog tandema. Musa Dijabi je ubacio loptu sa desne strane na suprotnu stranu peterca, njegov zemljak nadskočio rivala i glavom zatresao mrežu.

Brentford – Čelsi 2:2 (0:1)