Viola savladala “fenjeraša”, remi u goleadi na Friuliju

Fiorentina je savladala “fenejeraša” Salernitanu 3:0 (2:0), dok su Udineze i Verona podijelili bodove 3:3 (2:1) u mečevima 14. kola Serije A igranim od 15 časova.

Tim Vinćenca Italijana je već nakon 18 minuta imao dva gola prednosti, pošto su pogađali Lukas Beltran u 6. minutu iz jedanaesterca i Rikardo Sotil.

Konačan rezultat postavio je Đakomo Bonaventura u 56. minutu.

Italijan se tako pridružio Realovom Džudu Belingemu i Brentfordovom Brajanu Embeumu kao jedinim veznim fudbalerima iz Liga petice koji su u tekućoj sezoni upisali više od pet golova i jedne asistencije.

Bonaventura na svom kontu ima šest golova i dvije asistencije.

Fiorentina je inače u 2023. godini postigla 102 gola, što je klupski rekord.

Udineze je imao teži posao i ispustio je dva boda duelu sa pretposlednjom Veronom – 3:3 (2:1).

“Zebre” su povele u 16. minutu, kada je pogodio Kristijan Kabasele na asistenciju Lazara Samardžića. Dvadesetjednogodišnji Srbin je tako postao najmlađi fudbaler koji je upisivao više od jednog gola i aistencije u tri uzastopne sezone Serije A.

Lorenco Luka je na isteku pola sata igre udvostručio prednost domaćih.

Ipak, fudbaleri iz grada ljubavi se nisu predavali. Bosanskohercegovački reprezentativac Milan Đurić je u 37. minutu iz jedanaesterca vratio goste u igru, da bi Siril Engož u 61. minutu poravnao rezultat.

Desetak minuta kasnije Luka svojim drugim golom donio novu prednost Ljubičastima, ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima.

U šestom minutu sudijske nadoknade vremena Tomas Anri je donio bod Veroni.