Viola pokorila Napulj

Fiorentina je prekinula seriju Napolija od četiri meča bez poraza. Viola je večeras na stadionu Dijego Maradona slavila 2:1 u osmoj rundi Serije A.

Već u sedmom minutu gosti su poveli kada je pogodio Josip Brekalo. Zanimljivo, bio je ovo tek treći gol Fiorentine na gostovanju Napoliju u prvih deset minuta u Seriji A. Prije hrvatskog internacionalca to je za rukom pošlo Azaliju 1960. i Oliveiri 1997. godine.

Viktor Osimen je u 23. minutu zatresao mrežu, ali je nakon VAR intervencije gol poništen zbog ofsajda. Ofanziva aktuelnog šampiona Italije isplatila se duboko u sudijskoj nadoknadi. U 50. minutu Osimen je pogodio sa bijele tačke.

Gol u finišu prvog dijela nije puno potresao Fiorentinu koja je nastavila sa ofanzivnim fudbalom u nastavku. To je dalo rezultat u 63. minutu kada je Đakomo Bonaventura bio na pravom mjestu nakon odbijene lopte i rutinski je pogodio za novo vođstvo čete iz Firence.

Četa Vinćenca Italijana je do kraja zaključala sve prilaze golu, Napoli nije uspijevao da probije odbranu rivala, a tačku na i stavio je Nikolas Gonzales koji je lijepo završio kontru svoje ekipe. Za veliku pobjedu na terenu šampiona.

Fiorentini je ovo bio peti trijumf u sezoni i sa 17 bodova dijeli treće mjesto sa Juventusom.