KUP ITALIJE

Vlahović je čovjek odluke, Juve prigrlio trofej

Fudbaleri Juventusa pobjednici su Kupa Italije, budući da su u finalnoj utakmici bili bolji od Atalante, a gol odluke je postigao srpski reprezentativac Dušan Vlahović (1:0).

Meč je odigran na stadionu Olimpiko u Rimu, a pobjedonosni gol vihorni napadač postigao je već u 4. minutu susreta i to tako što je izbjegao ofsajd zamku, a zatim povukao loptu ka golu nominalnog domaćina i rutinskim udracem smjestio loptu u mrežu.

Igrači oba tima pružili su sjajnu partiju u glavnom gradu Italije, u finišu susreta se tresla konstrukcija gola i sa jedne i sa druge strane, nakon pogođene stative Ademola Lukmana u 80, odnosno prečke Fabija Miretija nekoliko minuta kasnije sa druge strane, ali je rezultat ostao isti.

Juventus je na taj način stigao do 15. trofeja u Kupu Italije, koji je je prethodne dvije sezone bio u vlasništvu Intera.