Vlahović junak, Juventus nastavio seriju i potjeru za Interom

Vlahović junak Juventusa. Foto: Matteo Ciambelli / Defodi Images / Pixsell

Juventus je u gostima pobijedio Frozinone 1:2 u 17. kolu Serije A i uz utakmicu više prišao vodećem Interu na samo bod zaostatka.

Stara dama je povela u 12. minutu kada je mladi 18-godišnji Kenan Jildiz sjajno prošao s lijeve strane, pogodio prvi ugao i postigao debitantski gol za crno-bijele. U pitanju je krilni napadač koji je 10 godina bio u Bajernu. Rođen je u Njemačkoj, a nastupa za reprezentaciju Turske.

Frozinone, kao uostalom i cijele sezone, nije se predavao. Lovio je domaćin izjednačenje i do njega stigao u 51. minutu preko Haime Baeza Stabilea, koji se stuštio s desne strane i pronašao put do mreže za poravnanje.

Činilo se da će Frozinone uspjeti da odbrani remi, ali se u 81. minutu ukazao rezervista Dušan Vlahović. Veston Mekini je centrirao, a srpski napadač s nekih 10-ak metara sjajni glavom pogodio za, ispostaviće se, veoma važan trijumf Juventusa.

Sastav iz Torina je produžio seriju bez poraza na 11 utakmica, uz osam pobjeda i tri remija.