Vodeći trijumfovali, Komija nastavio da rešeta

Tri pobjede domaćina i jedan gostiju, uz odložen susret Internacionala i Lovćena, epilog je 15. kola Druge crnogorske fudbalske lige po kišnim i blatnjavim terenima.

Lider Bokelj dugo se mučio da probije fenjeraša Berane na sjeveru države. Kotorani su tražili pogodak, imali dobre prilike, ali Igor Poček i društvo nisu imali rješenje za raspoloženog golmana domaćih Filipa Babovića. Međutim, u 85. nakon kornera ukazao se Dragan Mirković i svega dva minuta po ulasku u igru glavom sproveo loptu u mrežu za važnu pobjedu 0:1.

U sudijskoj nadoknadi domaćin je bio blizu remija, ali se ispriječila prečka. To je 10. pobjeda Bokelja ove sezone u drugoligaškom razredu, dok je Berane potpisalo 12. poraz.

Otrant je opravadao ulogu favorita u Ulcinju, gdje je savladao Kom 2:0. Tim Dejana Vukićevića poveo je u 39. minutu nakon centaršuta Anđela Rudovića i egzekucije Valentina Rudovića. Tačku na i stavio je rezervista Halil Muharemović u 69. minutu za osmi trijumf u sezoni.

Podgorica je preokretom na DG areni savladala Iskru 2:1. Danilovgrađani su poveli u 27. minutu golom sa distance kapitena Miloša Kalezića, ali je šest minuta kasnije odgovorio prvi strijelac lige Takeru Komija i potpisao svoj 13. pogodak.

Deveti trijumf i nastavak potjere za Bokeljom obezbijedio je Nikola Pavlićević u 84. minutu, kada je probio gostujućeg golmana s ivice šesnaesterca za konačnih 2:1.

Takeru Komija (Podgorica). Foto: FSCG

U primorskom dvoboju Grbalj je bio bolji od Igala 2:1 i time prekinuo neugodni niz od pet utakmica bez pobjede. Jovan Vujović u 36. i Vasilije Čavor u 37. brzopotezno su razoružali goste, u čijim redovima je počasni gol postigao Marko Ivanović u 64. minutu.

Igalo je doživjelo već osmi poraz u prvenstvu, od čega četvrti zaredom.

BERANE – BOKELJ 0:1