Volej rakete Gundoana otkinule đavolje rogove

Gundoan slavi jedan od dva gola na Vembliju, FOTO: Twitter

Osvojili su Premijer ligu, a sada i FA Kup u duelu protiv gradskog rivala – Mančester siti je u najstarijem fudbalskom takmičenju bio bolji od Mančester junateda 2:1 golovima Ilkaja Gundoana! Na taj način “građani” su sedmi put u istoriji osvojili FA Kupa, pa im je do puta ka famoznoj “tripleti” ostala samo Liga šampiona – finale u Istanbulu igraće 10. juna protiv Intera.

Publika nije ni zauzela svoje mjesto na tribinama kultnog Vemblija, a momci u nebesko-plavim dresovima već su slavili spektakularanog pogodaka Ilkaja Goundoana – igrao se 14. sekund kada je Njemac turskog prorijekla fantastičnim volej udarcem savladao skamenjenog Davida De Heu. Pogotku je prethodio fantastičan skok Kevina De Brujnea koji je omogućio, po pisanju svjetskih medijia, budućem fudbaleru Barselone da maestralnim udarcem podigne temperaturu na Vembliju. Gundoan je na taj način postigao najbrži pogodak u istoriji najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu.

Dva puta su “građani” zaprijetili nakon gola – Rodri je glavom poslao loptu tik pored stative, a igrao se 28. minut kada je De Brujne opalio sa distance, lopta je fletrovala sa mrežom, ali pogodila je njen spoljni dio.

Mančester junajted je u tim trenucima djelovao nemoćno, ali je dobio poklon od neopreznog Džeka Griliša koji je u svom šesnastercu igrao rukom. Sudija je nakon VAR-a pokazao na kreč, a Bruno Fernandeš u svom majstorskom maniru zatresao mrežu. Vjerovali ili ne, Portugalac je prvi fudbaler koji je postigao gol protiv Mančester sitija u tekućoj sezoni FA Kupa!

Najbolju šansu u prvom poluvremenu “đavoli” su nakon pogotka stvorili preko Rafaela Varana, ali Francuz je iz nezgodne pozicije poslao loptu van okvira gola.

Već na startu drugog poluvremena “deža-vi” iz prvog poluvremena – korner je u 51. minutu izveo De Brujne, a opet je iz voleja bio precizan Gundoan, ovaj put sa ruba šesnasterca, činili se da je De Hea, ali i kompletna odbana Mančester junajteda morala bolje da reaguje.

Bliži je treći golu bio Siti, nego Junajted izjednačenju – Erlig Haland je imao soldino šansu u 77. minutu, ali je lopta nakon njegovog udarca prohujala pored stative.

Jako blizu gola bio je Mančester junajted u 92. minutu, gužvu u šesnastercu “građana” nije uspio da iskoristi Skot Mektominej – poslao je loptu preko gola.