VREMEPLOV: Mandžukićeva ljepotica koja nije pomogla Juventusu protiv nemilosrdnog Reala

Prije tačno šest godina Real Madrid osvojio je svoju 12. titulu šampiona Evrope. Rezultatski ubjedljivo, dominantno – 4:1. Protivnik u meču za titulu bio je Juventus.

Ovo je definitivno jedino od onih finala koje pamtite po odličnim potezima i vrhunskim golovima – štaviše može se reći da smo tada u Kardifu vidjeli jedan od najljepših pogodaka u istoriji finala Lige šampiona.

Ipak, da krenemo hronološki. Madriđani su već nakon 20 minuta igre poveli. Karvahal se sjajno ubacio, ubacio loptu po zemlji, a na ivici kaznenog prostora našao se Kristijano Ronaldo koji je odlično gađao dalji ugao gola na kojem je stajao legendarni Điđi Bufon.

Sedam minuta kasnije – dogodila se magija. U ulozi mađioničara našao se nekadašnji hrvatski golgeter i u tom momentu napadač torinske Stare dame, Mario Mandžukić. Teško je opisati i dočarati ovaj gol na pravi način. Primio je loptu na grudi Super Mario kako su ga od milja zvali navijači klubova za koje je igrao i potom makazicama lobovao Kejlora Navasa koji u tom momentu nije znao šta ga je snašlo.

Međutim nakon ovog poteza na terenu je postojao samo jedan tim. U drugom poluvremenu kraljevski klub je ugasio nade Stare dame u samo tri minuta.

Prvo je u 61. minutu, uz dosta sreće i odbijanja lopte, pogodio Kazemiro, da bi u 64. Kristijano Ronaldo slomio otpor Juventusa.

Konačnih 4:1 postavio je Marko Asensio u 90. minutu i tako otvorio šampionski šampanjac za tim Zinedina Zidana.