Vud četvrti fudbaler sa het-trikom na Boksing dej

Šok terapija je dala rezultata kod Notingem Foresta.

Portugalski trener Nunjo Espirito Santo debitovao je pobjedom na klupi dvostrukog šampiona Evrope, i to na gostovanju učesniku Lige šampiona, Njukaslu – 3:1 (1:1). Bila je to prva pobjeda Šumara nakon šest mečeva.

U prvoj utakmici Boksing deja junak pobjede Foresta bio je Kris Vud koji je postigao het-trik.

Novozelanđanin je sedmi fudbaler koji je postigao tri gola na Boksing dej. Prije njega to je polazilo za nogom Tijeriju Anriju i Kevinu Filipsu (2000), Robiju Fauleru (2001), Dimitru Berbatovu (2011), Garetu Bejlu (2012) i Hariju Kejnu (2017).

Vud je ujedno četvrti fudbaler u istoriji Premijer lige koji je upisivao het-trik protiv bivših klunova, nakon

Endi Kol je to takođe uradio protiv Njukasla u dresu Mančester junajteda 1999. godine, Markusu Bentu u dresu Vigana protiv Evertona 2007. i sadašnjem fubdaleru Fenerbahčea, tada Votforda, Džošu Kingu takođe protiv Karamela 2021.

Svrake su povele u 23. minutu preko Aleksandera Isaka .

Notingem Forest je u nadoknadi vremena prvod dijela igre stigao do izjednačenja preko Vuda, a isti fudbaler je u drugom poluvremenu pogodio u 53. i 60. minutu.