2. CFL / 26. KOLO

Vukićevićev džoker donio trijumf, Otrant nastavlja potjeru za liderom

Dejan Vukićević

Nakon puno patnje Otrant-Olympic uspio je šesti put zaredom da razoruža domaće Berane 0:1 u 26. kolu Druge lige i nastavi potjeru za liderom Bokeljom.

Sve do samog finiša posljednje utakmice kola fenjeraš je držao goste iz Ulcinja na nuli. Međutim, trener gostiju Dejan Vukićević izvukao je kartu iz rukava, u 66. minutu uveo sa klupe Kristijana Škrelju, a džoker mu u smiraju dvoboja uzvratio premijernim golom ove sezone za zlata vrijedan trijumf.

Kako je utakmica odmicala kraju Otrant je vršio sve veći pritisak, a trenutak odluke dogodio se u 87. minutu. Halil Muharemović šutirao je iz utrobe kaznenog prostora, golman Zoran Aković nogom odbranio, a na odbijanac naletio Škrelja i poslao loptu u mrežu za velikih 0:1.

Time je drugoplasirani sastav sa primorja stigao ponovo na dva boda zaostatka za vodećim Bokeljom, kojem će gostovati, nakon prethodna sva tri remija u međusobnim odmjeravanjima, u njihovom posljednjem ovosezonskom duelu 12. maja na stadionu pod Vrmcem u Kotoru. To bi mogao da bude direktan sudar za prvo mjesto i direktan plasman u Prvu crnogorsku ligu.

Istovremeno, Otrant je potpisao 15. pobjedu u sezoni te produžio niz bez poraza na 16 utakmica, uz 10 pobjeda i šest remija. Posljednji je put kapitulirao još 4. oktobra na DG areni pred Podgoricom (2:1).

Sa druge strane, posljednje Berane je doživjelo 16. poraz u Drugoj ligi te na 10 kola prije kraja ostalo na -7 u odnosu na pretposljednji Internacional i baraž zonu.