Vukotić za LOB SPORT: Osjećam povjerenje trenera, trudim se da igram svoj najbolji fudbal

Ilija Vukotić. (Foto: Imago/ @guelbergoes / ImagoSport / Pixsell)

Boavista je ove sezone krenula sjajno u portugalskoj Primeiri sa četiri pobjede iz pet utakmica, uz jedan remi. Crnogorski vezista Ilija Vukotić u početku je dobijao priliku sa klupe, pogodio sredinom avgusta u pobjedi nad Protimonenseom (1:4).

Sastav nekadašnjeg portugalskog reprezentativca Armandua Petija bio je lider prvenstva ispred Benfike, Porta, Sportinga… No, onda se dogodio težak poraz od Brage (4:1), što je prelomilo u Petiju da u prvoj sljedećoj utakmici promijeni strategiju, ali i od starta ukaže priliku Vukotiću protiv Famalikaa.

Cetinjanin je zauzeo svoju prirodnu poziciju zadnjeg veznog. Igrao je do 82. minuta, ostvarivši 41 od 44 tačna dodavanja (93 odsto), uz jedan ključni pas, dva dobijena duela… Boavista je u trenutku njegovog izlaska vodila 2:1, ali je bez pobjede ostala u 92. minutu.

“Do sada sam korišćen u svim utakmicama. Vidim i osjećam da trener ima povjerenja u mene, što mi mnogo znači i nastojim da opravdam svaki ukazani minut u prvom timu”, naglašava Vukotić u rezimeu za Lob Sport.

Grafički prikaz Vukotićeve kretnje protiv Famalikaa: Sofascore

Boavista je nakon pomenutog dobrog starta ipak skliznula na tabeli poslije sedam kola i sada drži četvrto mjesto, uz pet bodova manje od vodećeg Sportinga. Dalje, drugoplasirana Benfika je daleko četiri, a trećeplasirani Porto dva boda.

“Istina, odlično smo započeli sezonu. Odigrali smo nekoliko zaista odličnih utakmica. Do sada smo osvojili tih 14 bodova, ali ne smijemo da se zadovoljimo. Želimo da što duže moguće držimo priključak za najboljim ekipama u prvenstvu. Lično, osjećam se jako dobro, sve više minuta imam u nogama i trudim se da igram svoj fudbal najbolje što mogu”, ističe 24-godišnji Vukotić.

Naš sagovornik i dalje je najmlađi strijelac CFL-a, u kojem je 21. marta 2015. sa svega 16 godina, dva mjeseca i 14 dana postigao gol za Grbalj protiv Berana i to sa 40 metara.

Naravno, tu je i onaj prvijenac za reprezentaciju Crne Gore u legendarnom remiju 2:2 sa Holandijom u Podgorici, kada je smanjio prednost Lala i najavio veliki povratak Hrabrih sokola.

Interesantno, njegova Boavista je u prvom kolu 14. avgusta u ludoj utakmici srušila šampiona Benfiku 3:2 u jednoj od najboljih evropskih utakmica ove sezone. Orlovi iz Lisabona su vodili 0:1 golom Anhela Di Marije u 22. minutu, nakon čega je Benfika ostala sa igračem manje (isključen Petar Musa u 50).

Svejedno, sa igračem manje crno-bijeli su izjednačili svega pet minuta kasnije preko Roberta Boženika. Novu prednost Benfici donio je Rafa Silva u 75. Međutim, to je poništio Bruno Laurenko u 90. minutu za 2:2 sa igračem više.

U nevjerovatnoj sudijskoj nadoknadi, koja je trajala gotovo 15 minuta, upravo je Laurenko dobio crveni karton u 101. minutu, pa su timovi ostali 10 na 10. I onda, sa zvukom sirene u 103. sjevnula je kontra i dogodio se gol Boženika za nestvarno pobjedu 3:2 i delirijum na stadionu Do Besa.

Te noći Vukotić je igrao od 63. minuta…

“I tokom vođstva Benfike 0:1 mi smo igrači dobru utakmicu. Međutim, nakon njihovog crvenog kartona sve nam se otvorilo. Imali smo igrača više, uspostavili kontrolu nad rivalom i uspjeli da iskoristimo svoje šanse. A onda u tom finišu otvorio se kontranapad, koji smo iskoristili i na kraju ostvarili pobjedu koja će se definitivno pamtiti”, jasan je Vukotić.

Zanimljivo, nekadašnji igrač Lovćena, Grblja, Vitorije Setubal i Benfike nikada nije propustio nijednu utakmicu za mlađe selekcije Crne Gore (kada je bio pozvan), a odigrao ih je ukupno 27.

Takođe, do sada je za A nacionalni tim odigrao tri utakmice. U novembru 2021. protiv Holandije (2:2), Turske (2:1) i Finske (2:0) u junu prošle godine.