U posljednjoj utakmici u sezoni Zabjelo je demoliralo Titograd u gostima, 14:0, u 22. kolu Srednje regije.
Srećni zbog ubjedljivog trijumfa, ali i tužni jer klub iz podgoričkog naselja ponovo nije uspio da se domogne Druge lige, navijači su nakon utakmice posvetili pažnju jednom igraču – Borisu Došljak. Iskusni fudbaler juče je odigrao posljednji meč u karijeri i sa dva pogotka pomogao svom klubu da dođe da ubjedljivog trijumfa.
“Suze, bol, radost, sreća, znoj, krv, nepravda, bilo je svega za 20 godina profesionalne karijere, ali opet bih sve ispočetka. Moj poslednji izlazak sa terena kao igrač. Hvala Bogu na svemu. Hvala i svima vama koji ste igrali sa mnom i dijelili sve ove trenutke. Zahvalan na svemu“, napisao je Došljak na svom Instagramu.
Na taj način 36-godišnji Podgoričanin je zatvorio krug – u klubu gdje je počelo sve se i završilo. Upravo iz Zabjela davne 2008. godine potpisao je za Zetu čije je boje branio sve do 2014. godine. U dresu prvog šampiona Crne Gore sakupio je i 10 utakmica u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a bio je i dva puta strijelac.
Bogata karijera dva puta ga je vodila van granica bivše Jugoslavije. Prvi put u Poljsku gdje je iz redova Zete prešao u Viđev Lođ. Takođe, od januara 2018. do januara 2022. nastupao je za farski KI Klaksvik. Za jedan od najvećih klubova na Farskim ostrvima odigrao je 108 utakmica postigao 17 golova, podijelio 12 asistencija i osvojio tri trofeja. Dva puta je bio šampion Farskih ostrva, a jednom je sa KI Klaksvikom podigao trofej namijenjen osvajaču Superkupa ove države.
Takođe, drugo evropsko iskustvo imao je upravo sa farskim klubom čiji je dres nosio na 12 utakmica u evropskim kvalifikacijama.
Igrao je i u Srbiji, konkretno za Slobodu iz Užica. Što se tiče Crne Gore osim Zabjela i Zete nastupao je i za tivatski Arsenal, Mladost Lob.bet, Lovćen, Bokelj, Iskru i Igalo.
Posljednje dvije sezone dao je sve od sebe da vrati Zabjelo u Drugu ligu. Nije uspio iako je oba puta bio jako blizu. Prošle sezone Republikanci su stali u finalu za prolazak u baraž za plasman u 2. CFL. Zaustavio ih je Internacional poslije boljeg izvođenja penala na Trening kampu FSCG-a. Kasnije se Inter lagano kroz baraž sa pobjednicima Sjeverne i Južne regije domogao promocije u viši rang.
Ove sezone zadatak je bio teži pošto je i konkurencija u vidu Balkan Iglsa i Zete bila jača. Na kraju je nešto lošiji početak sezone i par neočekivanih kikseva koštao Zabjelčane plasmana u baraž.
Ipak, iz Zabjela su najavili da Došljak ne odlazi iz kluba. Od prošlog ljeta vodi selekciju pjetlića Zabjela i ostaće u klubu kao jedan od trenera mlađih selekcija.