Zaostali meč vrijedan pažnje, sedam golova i preokret u Bornmutu

Teško da je iko večeras pored duela Dortmunda i PSV-a ili Atletiko Madrida i Intera odvojio vrijeme da odgleda zaostali meč 17. kola Premijer lige u kojem su snage odmjerili Bornmut i Luton.

Podsjetimo, meč dva tima prvobitno je odigran 19. decembra, ali je usljed kolabiranja na terenu Toma Lojkera on prekinut, pa zatim i odložen.

Bornmut ganja sredinu tabele i pronalazak forme, dok je sa druge strane Lutonu svaki bod krucijalno važan u borbi za opstanak.

Večeras smo u duelu dva gore pomenuta tima vidjeli čak sedam golova, a nakon velike drame trijumf je odnio Bornmut ukupnim rezultatom 4:3, iako ništa nije slutilo na takav rasplet.

Prvo poluvrijeme domaćin nije postojao, dok je Luton odigrao sigurno najbolje poluvrijeme godinama unazad. Nakon prvih 45 minuta na semaforu je stajalo 0:3, a za rapsodiju gostiju bili su zaslužni, redom, Tait Čong koji je pogodio u devetom, zatim Čidozi Ogbene u 31. minutu, a iskusni Ros Barkli je u nadoknadi potpisao “trojku” i već viđene bodove na teškom gostovanju.

Nastavak meča – promjena uloga. Ono što je u prvom radio Luton, u drugom poluvremenu uspijevalo je domaćinu.

Dominik Solanke je “otključao bravu”, a eskpresno izjednačenje u svega dva minuta razmaka donijeli su Ilja Zabarnji i Anotan Semenjo.

Volja i želja je na kraju i prevagnula na ovom meču, a čovjek odluke bio je ponovo Semenjo, koji je postigao svoj drugi gol na meču u 83. minutu, za preokret i potpunu ludnicu na Vitalitiju.

Uzaludna je bila i sudijska nadoknada od sedam minuta za igrače Lutona koji očigledno nisu mogli da se oporave od šoka, pa i nakon osam odigranih mečeva ne znaju za pobjedu i u zoni su ispadanja sa 21 bodom.

Bornmut je sa druge strane trijumfom učvrstio sebe u sigurnu luku i ima 35 bodova isto koliko i Fulam.