Žetva golova na Enfildu

Pretposlednji meč 20. kola Premijer lige odigrali su Liverpul i Njukasl. Svi ljubitelji bubamare mogli su da uživaju u prikazanom, a nakon više od 90 minuta, sva tri boda ostali su kod domaćina koji je slavio 4:2.

Uprkos nuli u prvom poluvremenu, na Itihadu se igrao dobar fudbal. A u razmaku od 18 minuta vidjeli smo dva pogotka i jedan promašen penal, a na semaforu je ipak stajalo 0:0. Luis Diaz je pogodio mrežu ali se Kolumbijac našao u nedozvoljenoj poziciji.

Četiri minuta kasnije Entoni Tejlor je pokazao na bijelu tačku, ali je neprecizan bio Mohamed Salah. Uzbuđenjima tu nije bio kraj, ista situacija kao sa Diazom desila se na suprotnoj strani, kada je takođe zbog ofsajda poništen pogodak Dena Burna.

Drugo poluvrijeme domaćin je otvorio sa stilom. Igrao se 49. minut kada je Salah nakon sjajnog pasa Darvina Nunjeza smjestio loptu u mrežu za vođstvo Redsa.

Uspjele su Svrake da izjednače preko Aleksandera Isaka je primio sjajan pas koji ga je izbacio u situaciju jedan na jedan s golmanom. Mirno je poslao loptu u mrežu za 1:1.

Liverpul je ponovo preuzeo inicijativu i žustro krenuo po pobjedu. To im se isplatilo u vidu blickriga od 74. do 78. minuta. Prvo je mrežu tresao Kurtis Džons, da bi na 3:1 povećao Kodi Gakpo.

Tu uzbuđenjima nije bio kraj, jer je nakon kornera Sven Botman bio najviši u skoku i glavom šalje loptu nisko pokraj lijeve stative.

Nisu imali gosti snage za totalno iznenađenje, a njihove nade ugasio je Salah sa svojim drugim golom. Ovoga puta brzonogo krilo bilo je sigurno sa bijele tačke, pa je sa četranestim u dosadašnjem dijelu sezone izjednačio na vrhu liste strijelaca sa Erlingom Halandom.

Ovim trijumfom Liverpul se učvrstio na čelu tabele sa 45 osvojenih bodova, dok je Njukasl sada na poziciji broj devet.

Luton – Čelsi 2:3 (0:2)