1.CFL / 6. KOLO

Žilavi Otrant odolio i plavo-bijelima

Da je Otrant žilav protivnik, i da nije slučajno novi član Prve lige, dokazano je i večeras. Tim Dejana Vukićevića jednostavno je stvoren da se nadmeće sa najboljima.

Fudbaleri Budućnosti i Otranta remizirali su večeras na DG areni 1:1, u 6. kolu Prve crnogorske fudbalske lige.

Budućnost je držala loptu, ali daleko od toga da je bila mnogo opasna, a Ulcinjani su činili sve kako bi u jednom trenutku mogli da zaprijete domaćinu.

Na to je moralo da se čeka do 40. minuta, a tada je, kao i mnogo puta tokom prethodne sezone, glavni akter bio Anđelo Rudović. Najkreativniji igrač Otranta lijepo se namjestio i sa desne strane efektno plasirao loptu iza leđa Milana Mijatovića za vođstvo svog tima.

Dalo se očekivati da će u nastavku Budućnost pokušati da bude konkretnija, i upravo to se i dogodilo. Već u 56. minutu, reklo bi se u najboljem trenutku, stigli su do izjednačenja.

Poslao je Miloš Brnović iz kornera loptu na drugu stativu, a tamo se iz drugog plana našao uvijek neugodni Dragan Grivić i pogodio za izjednačenje.

Budućnost je u nastavku bila konkretnija, pokušavala sa više oružija da napadne gol protivnika, ali ujedno i djelovala oprezno, najviše zbog sposobnosti brze transformacije igrača Otranta iz odbrane u napad.

Do kraja meča, uvukla se nervoza u redove osvajača Kupa Crne Gore, dok su sa druge strane Ulcinjani uspjeli da zadrže koncentraciju i osvoje veliki bod.

Arsenal – Bokelj (1:1)