SERIJA A / 38. KOLO

Žiru se golom oprostio od Milana

Milan je večeras u posljednjem kolu italijanske Serije A remizirao protiv fenjeraša Salernitane sa 3:3.

Meč nije imao apsolutno nikakav rezultatski značaj, ali jeste jedan sentimentalan za navijače Rosonera. Od kluba su se oprostili Simon Kjer, Olivije Žiru, ali i trener Stefano Pioli.

Milan je poveo u 22. minutu. Potpuno bezopasnu loptu, pravo u ruke golmana gostiju, Vinćenca Fiorilja, poslao je Kristijan Pulišić. Činilo se da iskusni čuvar mreže Salernitane kontroliše situacije, ali mu je lopta iz neobjašnjivog razloga ispala, a to je iskoristio Rafael Leao koji ju je pokupio i samo pospremio u mrežu.

Oproštajni ples na San Siru u dresu Milana Olivije Žiru uljepšao je pogotkom. Alesandro Florenci je centrirao u 27. minutu iz kornera, a sjajno je francuski napadač “poklopio” loptu i poslao je u mrežu gostiju.

Na sličan način u 64. minutu Salernitana je smanjila zaostatak. Žunior Sambija je izveo korner, a najviši u skoku bio je Simi.

Na 3:1 vrlo brzo je povisio Davide Kalabrija i činilo se da Rosoneri idu ka pobjedi. Pulišić je ubacio loptu u 77. minutu, a na nju je natrčao Kalabrija i nekarakteristično, postigao gol glavom.

Međutim, sve su igrači Milana prosuli u posljednjih nekoliko minuta. Prvo je Sambija sa ivice kaznenog prostora smanjio na 3:2, a konačan rezultat postavio je strijelac prvog gola za Salernitanu, Simi, dva minuta kasnije.

Juventus – Monca 2:0