PRIMERA / 30. KOLO

Živ je Saul Nigez

Saul slavio gol, Foto:Maria Jose Segovia/DeFodi Images/DEFODI/Pixsell

Ogroman su rezultat napravili Kolčonerosi eliminisavši apsolutnog lidera italijanskog fudbala u Ligi šampiona. Fizički i emotivno iscrpljeni nakon Intera, igrači Atletiko Madrida su samo četiri dana kasnije igrali protiv Barselone koja je iskoristila umor rivala i slavila 3:0 na Vandi Metropolitano.

Osvježio se Atletiko, vratio na pobjednički kolosjek savladavši Viljareal (1:2), te tako prekinuo pobjedničku seriju Žute podmornice od četiri trijumfa.

Junak trijumfa je Saul Nigez! Živ je 29-godišnji španski vezista koji do večerašnje utakmice praktično nije imao nikakav učinak u tekućoj sezoni Primere.

Velika pobjeda u borbi za mjesto koje garantuje Ligu šampiona, Stefan Savić odigrao je cijelo drugo poluvrijeme. Gosti su poveli u 9. minutu pogotkom Aksela Vicela. Iskusnom Belgijancu je ovo drugi pogodak u dresu Jorganžija, a interesantno da je prvi, 12. novembra prošle godine, postigao takođe protiv “Žute podmornice”, ali na Vandi Metropolitano u pobjedi 3:1.

Zahuktali Viljareal uspio je da izjednači na startu drugog poluvremena kada je Aleksander Sorlot, iz ne tako izgledne pozicije, uspio da pošalje dovoljno precizan i snažan šut u nebranjeni dio mreže Jana Oblaka. Norvežanin igra u jako dobrom ritmu, stigao je do kote od 14 prvenstvenih golova, već je srušio prebacio prošlosezonsku ljestvicu kada je u dresu Real Sosijedada 12 puta tresao protivničku mrežu.

U finišu utakmice iskusni Dani Pareho je bio u dobroj šansi, snažno je šutirao, ali je lopta prozujala iznad prečke.

I onda, samo tri minuta nakon što je ušao u igru, plašt heroja navukao je pomalo zaboravljeni Saul Nigez i hirurški preciznim udarcem razgalio navijače Atletika – igrao se 87. minut kada je 29-godišnji španski vezista pronašao put do mreže za prvi gol u tekućoj sezoni Primere.