PREMIJER LIGA / 6. KOLO

Život poslije Rodrija nije počeo dobro za Siti

Njukasl i Mančester siti otvorili su šestu rundu Premijer lige odličnom utakmicom na Sent Džejms parku. Život mašinerije Pepa Gvardiole poslije Rodrijeve povrede nije počeo baš najbolje. Svrake su uspjele da otkinu bod Građanima – 1:1.

Siti je do vođstva došao u 35. minutu. Džek Griliš je odličnim driblingom izbacio Kijerana Tripijea, pronašao Joška Gvardiola. Hrvatski, na papiru, defanzivac je fintom šuta potpuno izbacio Dena Burna i desnom nogom pogodio dalji ugao.

Nije ovo poljuljalo domaći tim, a sve im se isplatilo u 57. minutu. Entoni Gordon je umakao odbrani šampiona Engleske, a u kaznenom prostoru oborio ga je čuvar mreže Ederson i sudija Džared Žilet nije imao dilemu.

Iako je nepisano pravilo da fudbaler nad kojim je napravljen penal ne izvodi isto, Gordon je preuzeo odgovornost i sigurno pogodio.

Siti je pritiskao do kraja, ali je organizovana odbrana Njukasla uspjela da zaustavi sve pokušaje Erlinga Halanda i drugova.