SVE UZALUD

Zlatna kopačka, 36 golova i titula ali Kejn nije u top tri igrača Bundeslige

Foto: Moritz Mueller / ImagoSport / Pixsell

Hari Kejn je ove sezone postigao 36 golova, osvojio Zlatnu kopačku i Bundesligu sa Bajernom, ali to mu nije bilo dovoljno da osvoji priznanje najboljeg igrača njemačkog prvenstva po mišljenju kolega.

U tradicionalnoj anketi koju organizuje njemački list Kicker, glasalo je 199 aktivnih fudbalera iz svih 18 bundesligaških klubova. Rezultat je iznenadio mnoge – Kejn je završio tek na četvrtom mjestu sa 10,1 odsto glasova.

Kao najboljeg igrača izglasali su Majkla Olisea koji je ubjedljivo trijumfovao sa 40,7 odsto.

Drugo mjesto zauzeo je napadač Lajpciga Jan Diomande sa 15,1 odsto. Reprezentativac Obale Slonovače imao je sjajnu sezonu – 13 golova i 10 asistencija u 36 nastupa.

Treće mjesto pripalo je mladom hrvatskom štoperu Luki Vuškoviću (Hamburg) sa 11,1 odsto glasova, što je izuzetan uspjeh za 19-godišnjeg defanzivca.

Šta vi mislite? Da li je Kejn zaslužio da bude proglašen najboljim fudbalerom Bundeslige?

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
S najviše glasova
Najnovije Najstarije
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare