PREMIJER LIGA / 2. KOLO

Žoao Pedro šokirao Ten Haga i Junajted

Mančester junajted je svojim utakmicama otvorio prvo, ali i drugo kolo Premijer lige. Međutim, rasplet utakmica je drugačiji.

U prvom kolu pobijedili su Fulam na Old Trafordu (1:0), ali ih je danas zaustavio Brajton na svom Ameksu – 2:1.

Prvi gol vidjeli smo u 32. minutu, a djelo je bivšeg igrača Crvenih đavola – Denija Velbeka. Za engleskog napadača ovo je bio jubilarni 100. gol u klupskoj karijeri. Zanimljivo, samo je Vest Hemu (7) dao više golova od Mančester junajteda (6).

Kaoro Mitoma je ubacio loptu na manje od tri metra od gola Andrea Onane gdje je potpuno neshvatljivo sam ostao Velbek i rutinski zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu bliži je Brajton bio drugom golu nego Junajted izjednačenju. Prvu šansu u drugom dijelu igre imao je Džejms Milner u 53. minutu, ali je njegov šut sa gol linije očistio Diogo Dalo.

Okvir gola Crvenih đavola, konkretnije prečka, uzdrman je u 58. minutu poslije Velbekovog šuta glavom.

U jeku napada Galebova stiže izjednačenje Junajteda. Igrao se 61. minut kada je Amad Dijalo umakao odbrani Brajtona, driblingom izbacio Džeka Hinšelvuda i oštro šutirao. U želji da spasi situaciju za svoj tim loptu je u sopstvenu mrežu poslije šuta Dijaloa poslao Žan Pol van Heke.

Do potpunog preokreta tim Erika ten Haga mogao je u 70. minutu. Poslije sjajne akcije Bruno Fernandeš je ubacio loptu u peterac, Džošua Zirkze je uklizao, zakasnio za par milimetara, ali je na drugoj stativi sačekao Alehandro Garnaćo. Međutim, Argentinac je prilikom šuta pogodio Zirkzea koji je u tom momentu bio ispred lopte i ispred gol linije te je poslije VAR pregledavanja utvrđeno je da bio ofsajd.

Potpuni šok za Junajted uslijedio je u 95. minutu. Simon Adingra je centrirao, a čak tri igrača Brajtona ostala su potpuno sama ispred peterca Crvenih đavola, a od svih lopta je pala pravo na glavu Žoaa Pedra koji je pogodio za erupciju oduševljenja na Ameksu.